Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

wt.-nd. 9:00-17:00

Turniej 4 Zamków w Bolkowie!

Nowo rozwijająca się impreza tematyczna związana bezpośrednio ze Szlakiem 4 Zamków. 20 lipca 2023 roku odbył się po raz pierwszy Turniej Szlaku Czterech Zamków rozgrywany na Zamkach Bolków i Świny, jako że stan pozostałych zamków niestety jeszcze nie pozwala na organizowanie imprez plenerowych na ich terenie. W dniach 29-30 czerwca odbywa się druga edycja Turnieju 4 Zamków podczas której  na Zamkach Bolków i Swiny będą organizowane warsztaty, pokazy rzemiosła średniowiecznego, pokazy walk rycerskich, zabawy dla dzieci, turniej łuczniczy oraz wystawią się lokalni rzemieślnicy z rękodziełem.
Głównym punktem programu będzie sobotnia Wielka Parada Rycerska , która wystartuje w sobotę o godz. 17.00 z Zamku Bolków do Zamku Świny.