Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

Godziny otwarcia
wt.-nd. 9:00-17:00 

Muzeum Karkonoskie

Noc na Śnieżce – Spotkanie z tłumaczką i autorką książki

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz wydawnictwo AD REM serdecznie zapraszają 4 lipca o godz. 17:00 do Muzeum Karkonoskiego przy ulicy Matejki 28, na promocję książki „Noc na Śnieżce. Theodor Fontane i jego Karkonosze”. Podczas promocji odbędzie się spotkanie z tłumaczką i autorką książki – panią Grażyną Prawdą.
„Noc na Śnieżce. Theodor Fontane i jego Karkonosze”to kolejny tytuł serii wydawniczej Ad Rem – Tako rzecze Riphen Zabel. Publikację tworzą tłumaczenia na język polski pięciu opowiadań tego wybitnego niemieckiego pisarza, który napisał je zainspirowany Karkonoszami, ich krajobrazem, ludźmi i historią.

Autorka tłumaczeń Grażyna Prawda wzbogaciła swoją pracę o bardzo obszerne komentarze, wyjaśniające okoliczności powstania poszczególnych śląskich dzieł pisarza, znanego polskiemu czytelnikowi głównie z powieści Effi Briest. Książkę współtworzą również tłumaczenia wyjątkowo ciekawych, pośmiertnych wspomnień o pisarzu, autorstwa przyrodnika Wilhelma Bölschego, malarza Hannsa Fechnera, którzy byli członkami kolonii artystycznej w Szklarskiej Porębie, sędziego z Kowar Georga Friedlaendera i Tomasza Manna.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.