Logo Muzeum Karkonoskiego

wt.-nd. 9:00-17:00

Muzeum Karkonoskie

Opowieść o koronkach w Muzeum Karkonoskim

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza w sobotę, 29 czerwca w godz. 12:00 – 15:00, na pełną historii i ciekawostek opowieść o koronkach wraz z pokazem wyrobu koronki klockowej w wykonaniu mistrzyni artystycznej koronki – Pani Barbary Kowalskiej.
Pokazom będzie towarzyszyła mała wystawa prac Pani Barbary.

Wstęp na pokazy w cenie biletu wstępu do muzeum.

Barbara Kowalska pochodzi z Kamiennej Góry i hobbystycznie zajmuje się wyrobem koronek tzw. klockowych. Jak sama pisze, koronką artystyczną zajęła się bardzo późno, już w wieku dojrzałym, choć podstaw koronki klockowej nauczyła ją mama. Inspiracji dla swoich prac szuka w otaczającym ją świecie. Uczy się nowych wzorów i sama projektuje swoje koronki. Zafascynowana Belle epoque tworzy przepiękne „kostiumy” z koronki dla lalkowych dam i dżentelmenów .
Laureatka ogólnopolskich konkursów koronczarskich (2008), wystaw Rękodzieła Artystycznego (2009) czy przeglądów Twórczości Ludowej i Artystycznej oraz nagrody Burmistrza Kamiennej Góry (2009, 2012).