Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

Godziny otwarcia
wt.-nd. 9:00-17:00 

Muzeum Karkonoskie

Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”.

Dwudzieste ósme spotkanie odbędzie się w środę 26 czerwca 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy o godzinie 9.00 do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze (ul. Matejki 28).

Podczas pierwszej części spotkania wysłuchamy wykładu dr Stefanii Żelasko pt. „Szlakiem jeleniogórskich szkół koronki igłowej”. Zostanie nam również zaprezentowana nowa książka dr Stefanii Żelasko pt. „Jeleniogórskie szkoły koronki igłowej”. Następnie obejrzymy przygotowaną przez Muzeum wystawę pt. „Dolny Śląsk pnie się w górę. Rzemiosło i przemysł wzdłuż Śląskiej Kolei Górskiej”. Na wystawie prezentowane są charakterystyczne wyroby z miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej m.in. koronki z Jeleniej Góry.

W drugiej części spotkania udamy się na spacer niespodziankę.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.

Spacer poprowadzi dr Stefania Żelasko oraz Krzysztof Tęcza.