Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

wt.-nd. 9:00-17:00

Biblioteka Otwarta!
Od 1 lutego 2020 roku Biblioteka Muzealna zaprasza do wypożyczania książek, w każdy wtorek w godzinach 10:00 – 14:00.
Książki wydane współcześnie będzie można wypożyczyć na okres 1 miesiąca okazując dowód osobisty.
Zbiory unikatowe są nadal dostępne jedynie w czytelni Biblioteki.
Oferujemy szereg leksykonów, słowników, czasopism z zakresu takich dziedzin jak: historia sztuki, archeologia, architektura, regionalia, etnografia, grafika, rzeźba, heraldyka czy publikacje związane ze szklarstwem i szkłem szeroko pojętym.
Ponadto w naszej Bibliotece znajdziecie publikacje dotyczące poszczególnych artystów, zielniki, książki dotyczące rzemiosła artystycznego czy związane z przemysłem na Dolnym Śląsku.
W Bibliotece dostępny jest katalog tradycyjny (kartkowy) oraz częściowo elektroniczny. Tu skorzystacie z regionalnych czasopism czy książek dotyczących Ducha Gór.
Zapraszamy do Biblioteki Muzealnej!

Czytelnia czynna:

w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.00 -€ 12.00

wtorki i czwartki od godz. 12.00 -€ 15.00

Prosimy o wcześniejszy anons telefoniczny pod numerem telefonu: 75 75 234 65 oraz 75 64 550 86

lub poprzez pocztę e-mail: biblioteka@muzeumkarkonoskie.pl

Księgozbiór

Księgozbiór liczy 13 800 woluminów.

Udostępnianie księgozbioru odbywa się jedynie w czytelni biblioteki.

Publikacje w formie elektronicznej:

przewodnik historyczny część 01

przewodnik historyczny część 02