Logo Muzeum Karkonoskiego

wt.-nd. 9:00-17:00

Muzeum Karkonoskie

Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne 29.05.2024

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na kolejne „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”.

Dwudzieste siódme spotkanie odbędzie się w środę 29 maja 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy o godzinie 9.00 do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Podczas pierwszej części spotkania wysłuchamy prelekcji pt. „Śląska Kolej Górska i jej wpływ na rozwój Kotliny Jeleniogórskiej”, którą przygotował Wojciech Szczerepa pracownik Działu Historii Muzeum Karkonoskiego.

Następnie uczestnicy udadzą się na stację kolejową PKP Jelenia Góra, gdzie dowiedzą się jak odbywa się nadzór nad ruchem kolejowym na obszarze od Zgorzelca do Wałbrzycha. Zwiedzą nastawnię kolejową i uzyskają informacje jak obecnie czuwa się nad bezpieczeństwem korzystających z transportu kolejowego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.