Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

wt.-nd. 9:00-17:00

ŚWIATŁO I MATERIA – WYSTAWA CZASOWA

Muzeum Karkonoskie serdecznie zaprasza na wystawę czasową „Światło i Materia”, która zainauguruje działalność Muzeum Karkonoskiego po przebudowie. Wystawa organizowana jest w ramach IV Karkonoskiego Festiwalu Światła i będzie składała się z trzech części: dwóch wystaw monograficznych i jednej zbiorowej.

OTWARCIE WYSTAWY ŚWIATŁO I MATERIA

Światło i Materia – to zbiorowa wystawa szkła i ceramiki artystów współczesnych związanych z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, prezentujących różne style i techniki. Muzeum umożliwiło widzowi zobaczenie w jednym miejscu i czasie realizacje czterdziestu sześciu czołowych przedstawicieli wrocławskiego środowiska artystycznego. Kuratorami wystawy są prof. Adam Abel (ceramika) i dr Mariusz Łabiński (szkło artystyczne).