Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

Godziny otwarcia
wt.-nd. 9:00-17:00 

WAKACYJNE ZAJĘCIA W MUZEUM

W celu popularyzacji kolekcji szkieł śląskich Muzeum Karkonoskie przygotowało specjalną bezpłatną ofertę edukacyjną, skierowaną do różnych grup odbiorców:

1. Dzieci (0-12lat)

  • Oprowadzenie po stałej wystawie szkła artystycznego, ze szczególnym uwzględnieniem częścimultimedialnej wystawy (aplikacja: Memory) wzbogacone o quiz i poszukiwania określonych szkieł na wystawie. Zwiedzanie zakończone w “Kąciku zabaw dla dzieci” układaniem puzzli z wizerunkiem szkieł oraz kolorowankami (0-7lat);
  • oprowadzenie po stałej wystawie szkła artystycznego, ze szczególny uwzględnieniem części multimedialnej wystawy (aplikacja: Stwórz szkło) zakończone warsztatami artystycznymi w Sali konferencyjnej (tworzenie szklanych przycisków do papieru z soczewek) (8-12 lat).

2. Młodzież (13-18lat)

Oprowadzenie po stałej wystawie szkła artystycznego ze szczególnym uwzględnieniem szkła śląskiego (zwłaszcza szkła pamiątkowego), zakończone warsztatami artystycznymi “Szklana pamiątka z mojej miejscowości” (zdobienie szkła motywem pamiątkowym na podstawie poznanych szkieł śląskich).

3. Dorośli

Wykład “Projektanci Huty Josephine w Szklarskiej Porębie i Firmy Fritza Heckerta w Piechowicach na przykładzie zakupionej kolekcji szkieł śląskich”.

4. Seniorzy

Wykład “Projektanci Huty Josephine w Szklarskiej Porębie i Firmy Fritza Heckerta w Piechowicach na przykładzie zakupionej kolekcji szkieł śląskich, zakończony warsztatami artystycznymi “Zdobienie naczyń szklanych motywem pamiątkowym”.

Wszystkie działania edukacyjne będą dostępne dla uczestników za darmo w terminie od 2 lipca do 30 września 2014.

Projekt „Zakup kolekcji szkieł śląskich do zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze” jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Kontakt: Aneta Sikora-Firszt 75 64 550 78 promocja@muzeumkarkonoskie.pl

Justyna Wierzchucka 75 64 550 88 szklo@muzeumkarkonoskie.pl

lub w sekretariacie muzeum 75 75 234 65 sekretariat@muzeumkarkonoskie.pl