Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

Godziny otwarcia
wt.-nd. 9:00-17:00 

W cieniu wygasłych wulkanów – wystawa fotografii (17.07. – 17.08.)

W cieniu wygasłych wulkanów” – to wystawa fotografii, której autorami są członkowie Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii w Jeleniej Górze. Prace prezentowane na wystawie powstały na weekendowym plenerze, w kwietniu 2019 roku, zlokalizowanym w Sędziszowej, miejscowości geograficznie położonej na terenie Krainy Wygasłych Wulkanów.

Zaintrygowani urodą tego krajobrazu autorzy fotografowali takie osobliwości jak: Ostrzyca, formację skalną znaną jako Organy Wielisławskie, wąwóz Myśliborski, pozostałości po dawnych obiektach dworskich w Lubiechowej, Rząśniku czy zrujnowaną świątynię o fascynującej historii w Nowym Kościele. Każdy z autorów poszukiwał „swoich” tematów zachowując własną stylistykę i sposób widzenia. Powstał zróżnicowany materiał fotograficzny, nieuporządkowany narracyjnie lecz pokazujący indywidualne preferencje i zauroczenia. Przedstawione fotografie mówią sporo o niezwykłości tych miejsc, odwołują się do historii i kulturowej pamięci, niosą nostalgię i refleksję o przemijaniu, ale równie dużo a może nawet więcej mówią o samych autorach, ich wrażliwości i towarzyszących im emocjach.

W wystawie uczestniczą: Beata Chłopeniuk( Jelenia Góra), Dariusz Goetze( Wrocław), Nina Hobgarska( Jelenia Góra), Andrzej Kołodziejczyk( Jelenia Góra), Marek Liksztet( Jelenia Góra), Wojciech Miatkowski( Jelenia Góra), Dariusz Szymański( Kowary), Zygmunt Trylański ( Szklarska Poręba).

Termin wystawy: 17 lipca – 17 sierpnia 2020, wernisaż 17 lipca o godz. 17.00 w Galerii Na Górze Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze