Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza 03 lipca (piątek) o godz. 17:00 na wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta Mosia „Moje Karkonosze. Malarstwo karkonoskich szlaków”.
Wystawa malarska w technice olejnej to twórczy spacer po Karkonoszach po stronie czeskiej i polskiej, ukazujący szlaki górskie, szczyty, schroniska oraz wodospady przedstawione o różnych porach roku i dnia.
Autor prac swoje szlify artystyczne w dziedzinie malarstwa sztalugowego rozwija w pracowni malarskiej pana Ryszarda Tyszkiewicza, uznanego mistrza w tej dziedzinie.
Jest osobą niezwykle twórczą i zaangażowaną. Jako słuchacz Uniwersytetu III Wieku w Jeleniej Górze aktywnie uczestniczy w sekcji grafiki warsztatowej, rozwijając swoją pasję do techniki linorytu podczas warsztatów odbywających się w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.
Zygmunt Moś – malarz amator i autentyczny pasjonat sztuki, którego twórczość narodziła się z miłości do zabytków, karkonoskich wędrówek, a także niezwykłego spojrzenia na górską naturę.
Udział w wernisażu jest bezpłatny.
Wystawa dostępna w Galerii na Górze Muzeum Karkonoskiego do 09.08.2026.
