Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

wt.-nd. 9:00-17:00

Konkurs Plastyczny dla dzieci szkół podstawowych

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze z wielką przyjemnością ogłasza Konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego
Temat: „Na szlaku do stolicy Dolnego Śląska”

I Zasady Ogólne
1.1. Organizatorem konkursu plastycznego pt. „Na szlaku do stolicy Dolnego Śląska” jest Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, ul. Jana Matejki 28, 58-500 Jelenia Góra;
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych tj. dzieci i młodzieży od 6 do 15 roku życia z terenu Dolnego Śląska.
1.2. Celem konkursu jest: a) poznawanie, utrwalanie i promowanie miejsc historycznych i ich znaczenia na terenie Dolnego Śląska; b) poszerzenie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych płaskich.
1.3. Nadesłanie pracy na konkurs oznacza akceptację jego warunków wyrażonych w niniejszym Regulaminie oraz zapoznanie się z obowiązkiem informacyjnym dotyczącym przetwarzania danych osobowych.

II Zasady dotyczące zgłaszania prac plastycznych
2.1. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać pracę plastyczną pt. „Na szlaku do stolicy Dolnego Śląska”;
2.2. Technika pracy: dowolna technika malarska;
2.3. Format pracy może mieć rozmiary maksymalne 100x70cm;
2.4. Oceny prac konkursowych dokona Jury powołane przez organizatora.
2.5. Jury będzie oceniało:
a. spójność z tematem konkursu;
b. pomysłowość;
c. staranność i estetykę wykonania;
2.6. Oceniane będą tylko prace indywidualne – nie zbiorowe;
2.7. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:
– Grupa wiekowa 6-8 lat
– Grupa wiekowa 9-12 lat
– Grupa wiekowa 13-15 lat
2.8. Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs maksymalnie 2 prace;
2.9. Prace może zgłosić również nauczyciel w imieniu swoich uczniów, rodzic/opiekun dziecka lub Instytucja.
2.10. Po wykonaniu, pracę należy dostarczyć do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Dział Edukacji, Promocji i Organizacji. W opisie pracy należy podać na odwrocie:
– imię i nazwisko autora;
– wiek uczestnika;
– tytuł pracy;
– technikę, w której została ona wykonana;
– nazwę szkoły/placówki, klasę do której uczęszcza autor;
– adres e-mail szkoły/placówki, nr telefonu;
– oświadczenie rodzica (lub opiekuna prawnego) wraz z podpisem:
„Wyrażam zgodę na uczestnictwo mojego dziecka w konkursie plastycznym pt. „Na szlaku do stolicy Dolnego Śląska”, organizowanym przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz akceptuję jego regulamin”.
2.11. Prace można dostarczyć do Siedziby Głównej Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, ul Jana Matejki 28, 58-500 Jelenia Góra w dni robocze w godzinach 8:15 –15:00 lub drogą pocztową w terminie do dnia 07.10.2024 r. włącznie.

III WYNIKI KONKURSU
3.1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Muzeum Karkonoskiego: oraz Facebook-u Muzeum, nie wcześniej niż w dniu 11.10.2024 r. w postaci specjalnej galerii, w której zostaną zaprezentowane najlepsze prace wybrane przez jury, wraz z podaniem imienia i nazwiska autora, nazwy szkoły oraz klasy do której uczęszcza laureat.
3.2. Laureaci nagród zostaną powiadomieni e-mail`owo lub telefonicznie o wygranej.

IV Nagrody
4.1. Zwycięskie prace będą prezentowane na stronie www.muzeumkarkonoskie.pl, Facebook-u Muzeum oraz eksponowane w przestrzeni Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, ul. Jana Matejki 28.
4.2. Jury przyzna 3 nagrody rzeczowe i wyróżnienie w każdej kategorii wiekowej.
4.3. Uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów pamiątkowych laureatom konkursu odbędzie się w dniu 19.10.2024 r. o godzinie 12.00 w GALERII NA GÓRZE Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
4.4. Termin trwania wystawy w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze od 19.10 do 08.11.2024 r.
4.5. Po rozstrzygnięciu konkursu prace nie będą rozsyłane i będą do odebrania w Dziale Edukacji, Promocji i Organizacji Muzeum Karkonoskiego po zakończeniu wystawy, do dn. 15.11.2024 r.
4.6. Nagrody, które nie zostaną odebrane w czasie ich wręczania, pozostaną do odebrania w Muzeum Karkonoskim w terminie do 15.11.2024 r.

V Wykorzystanie prac
5.1. Organizator uzyskuje prawo do bezpłatnego umieszczania nadesłanych na konkurs prac (oznaczonych imieniem i nazwiskiem autora oraz nazwą szkoły) na nośnikach elektronicznych – w tym publicznych;
5.2. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem posiadania praw autorskich i akceptacją niniejszego regulaminu;
5.3. Pozostałe formalności określają odrębne przepisy RODO.

VI Kontakt
6.1. Informacje na temat konkursu można uzyskać na stronie www.muzeumkarkonoskie.pl, Facebook-u Muzeum oraz telefonicznie pod numerem 75 64 550 89 i 532155467.
Osoba do kontaktu: Dorota Leszczyłowska – email: edukacja@muzeumkarkonoskie.pl.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE

Grafika na prawach Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej ze zgodą do wykorzystania przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze