IMMA Logo

wt.-nd. 9:00-17:00

Muzeum Karkonoskie

Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”.

Trzydzieste pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 25 września 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy o godzinie 9.00 do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze przy ul. Jana Matejki 28.

Podczas pierwszej części spotkania wysłuchamy wykładu pracownika Działu Historii Muzeum Karkonoskiego – Wojciecha Szczerepy pt. „Śnieżka – jeden szczyt, wiele połączeń”. Będzie to podróż opowiadająca o ciekawych i wielonarodowych dziejach turystyki na najwyższym szczycie Karkonoszy.

Dowiemy się m.in. o historii Śnieżki ukazanej przez pryzmat jej zdobywców, turystów

i pracowników. O próbach określenia jej wysokości oraz dziejach budownictwa na najwyższym szczycie Karkonoszy.

W drugiej części spotkania udamy się na spacer do parku na Wzgórzu Kościuszki w poszukiwaniu widoków na Śnieżkę.