Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

wt.-nd. 9:00-17:00

15 sierpnia w Oddziałach Muzeum Karkonoskiego

15 sierpnia obchodzimy Dzień Wojska Polskiego.
W tym dniu Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Dom C. i G. Hauptmannów w Szklarskiej Porębie będą nieczynne.
Zapraszamy natomiast do naszych pozostałych Oddziałów, w których nie zabraknie atrakcji!

Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze zaprasza na wspólne obchody Narodowego Święta, a w programie m.in.

– Ekspozycja broni strzeleckiej z okresu I i II Wojny Światowej.
– Prezentacja zabytkowych pojazdów wojskowych z XX wieku.
– Otwarte wnętrze śmigłowca Mi-2RL.
– Punkt widokowy z lunetą wojskową, idealny do podziwiania górskich krajobrazów.
– Wystawa stała: “Historia garnizonu w Jeleniej Górze”.
– Wystawa czasowa: “Barwa i broń żołnierza polskiego”.
Do udziału w atrakcjach obowiązuje bilet wstępu zgodny z cennikiem.

Muzeum Zamek Bolków zaprasza małych i dużych na pełen barw i uśmiechu wspólnie spędzony czas. Z dodatkowymi atrakcjami startujemy o godz. 15:00.

– 15:00 Dzień Baniek Mydlanych ze Smokiem Edziem.

– 16:00 do smoka dołączą “kuzyni”, zapraszając na Dzień Dinozaurów.

– 18:00 Holi Day, czyli festiwal kolorów na Zamku Bolków.

Wydarzenia organizowane są na Dziedzińcu Turniejowym Zamku Bolków, udział w nich jest bezpłatny.
Na zwiedzanie pozostałej cześci zamku obowiązuje bilet wstępu zgodny z cennikiem.

Zapraszamy!