Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

wt.-nd. 9:00-17:00

Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Celem wydarzenia jest tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez wybitnych specjalistów i twórców szkła, a także wymiana doświadczeń między artystami, hutmistrzami i technologami z Polski, Czech, Ukrainy, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych. Spotkania są także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego. Zwieńczeniem całego projektu będzie wystawa dzieł powstałych podczas warsztatów, której otwarcie planowane jest pod koniec 2024 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Lato w Laboratorium Szkła

W dniach 15 – 26 lipca Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na „Lato w Laboratorium Szkła”!

Przez 12 wakacyjnych dni w godzinach 9:00 – 19:00 w Muzeum Karkonoskim nieustannie będzie rozpalony piec hutniczy, przy którym swoje pokazy wytopu i formowania szkła będą prezentowali artyści uczestniczący w festiwalu e-Glass 2024 „Glass without Borders” oraz goście specjalni…