Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

Godziny otwarcia
wt.-nd. 9:00-17:00 

Warsztaty 2020

Oferta warsztatowa 2020  Muzeum Karkonoskie Dział Edukacji

Warsztaty dla grup zorganizowanych

Witrażyk dla dzieci PINGU

Warsztat dla dzieci

W trakcie warsztatów dzieci stworzą z papieru oraz kolorowych papierków, pergaminów  witrażyk w kształcie pingwinka. Z gotowego szablonu najmłodsi warsztatowicze  wykonają  kolorową  zawieszkę ozdobę w formie witrażyka. Warsztaty mają na celu pobudzać dziecięcą wrażliwość oraz fantazję.  Rozwijają percepcję przestrzenną i kompozycyjną. 

Sporty zimowe – saneczkarstwo

Warsztat dla dzieci wczesnoszkolnych.

Podczas warsztatów dzieci będą miały za zadanie wykonać  z różnych materiałów plastycznych i nie tylko postać na sankach.

Całość będzie tworzyć trójwymiarową, barwną kompozycję

Maski i maski  karnawałowe

Warsztat dla dzieci/ młodzieży

Każdą karnawałową kreację uświetnią kolorowe i oryginalne maski, na których nie może zabraknąć połyskujących elementów, piórek, cekinów i kolorowych ozdób. Na warsztatach dzieci będą miały okazję samodzielnie wykonać kolorowe maski, które sprawdzą się podczas karnawałowych zabaw.

Bazą do powstania prac będą tekturowe szablony masek w różnych kształtach. Dzieci będą mogły je ozdobić kolorowym papierem i krepą, błyszczącym brokatem i cekinami oraz barwnymi piórkami. Powstałe prace będzie można zabrać do domu i uzupełnić nimi strój na karnawałowy bal.

Szklana zawieszka – jeleniogórska kamieniczka lub zwierzaki cudaki

Warsztat dla dzieci/ młodzieży

Podczas warsztatu zostaną wykonane szklane ozdoby z ciętego, szlifowanego szkła , klejonego na gorąco, przypominające formą kamieniczkę lub zwierzątko. Zadaniem uczestników zajęć będzie pomalowanie, ozdabianie zawieszki

Kapelusz laboranta

Warsztat dla dzieci

Warsztat nawiązujący do tematyki laborantów . Głównym zadaniem każdego warsztatowicza będzie wykonanie papierowego kapelusza w oparciu o stałą wystawę etnograficzną, znajdująca się w Muzeum.

Papierowy jelonek

Warsztat dla dzieci

 Praca plastyczna która swoją tematyką nawiązywać będzie do legendy o powstaniu miasta Jeleniej Góry. (wstępem do warsztatów będzie przeczytanie legendy).

 W trakcie zajęć  powstaną papierowe ozdoby w formie głowy jelenia. Warsztaty oparte są do wystawy z dziejów , historii Jeleniej Góry.

Warsztaty graficzne  monotypia, linoryt

Warsztat dla dzieci, młodzieży

Uczestnicy zajęć zapoznają się z technikami wklęsłodruku i nie tylko. Będzie to praca z  projektem , kompozycją . Następnie przy pomocy łyżeczki, farby drukarskiej, pod okiem instruktora wykonają odbitkę zależnie od techniki . Celem warsztatów jest przybliżenie postaci Józefa Gielniaka  oraz jego prac graficznych, znajdujących się w Muzeum. W przypadku monotypii  czy linorytu dla najmłodszych odbitka jest wykonywana na papierowych torbach lub kopertach.

Przyciski do papieru

Warsztat dla dzieci

Zajęcia plastyczne mające na celu przybliżenie tematyki szklarskiej na przykładzie stałej kolekcji szkła  historycznego. W trakcie warsztatu powstaną szklane ozdoby z soczewek szklanych, przypominających przyciski do papieru.

Dawna garderoba papierowe czepce i cylindry

Warsztat dla dzieci

Warsztat nawiązujący do stałej wystawy etnograficznej, podczas którego dzieci stworzą papierowy czepiec  lub cylinder a następnie ozdobią go we własny sposób  z różnych materiałów plastycznych

Obrazki malowane na szkle

Warsztat dla dzieci, młodzieży , dorośli

Zapoznanie uczestników zajęć  ze stałą wystawą etnograficzną – ludowym malarstwem na szkle .

Uczestnicy  otrzymają szklane płytki na których będą pracować z kompozycją oraz malowaniem na szkle farbami plakatowymi – temperami które są przybliżone  do malowania w wersji ludowej.

Efektem końcowym będzie barwny  odwrócony obrazek – lustrzane odbicie.

Materiały zapewniamy na miejscu

Szklane  zmyślne zwierzątko

Warsztat dla dzieci

Celem warsztatu jest pobudzenie kreatywności  w tym fantazji przestrzennej u dzieci. Z gotowej formy szklanej tj zwierzątka należy nadać mu nietypowe barwy oraz cechy charakteru. Jest tu i malowanie na szkle i ozdabianie  formy z różnych szklanych elementów.

Ludowe talerzyki – przeplatanka – kolorowanka

Warsztat dla dzieci

Warsztaty nawiązujące do stałej wystawy etnograficznej Chałupy Karkonoskiej. Papierowy talerzyk będzie przez dzieci kolorowany w formie kolorowanki a przy okazji najmłodsi uczestnicy zajeć będą ćwiczyć sprawność manualną poprzez nawlekanie i przewlekanie kolorowych tasiemek.

W ramach warsztatu dzieci zwiedzają Chałupę Karkonoską

Kapelusz laboranta

Warsztat dla dzieci

W trakcie zajęć powstaną barwne kapelusze wykonane z papieru, bibuły i kolorowych akcentów piórek itp. Swoim wizerunkiem ozdoba na głowę może nawiązywać do Pani wiosny jak również do tematyki laborantów . Głównym zadaniem każdego warsztatowicza będzie wykonanie papierowego kapelusza w oparciu o stałą wystawę etnograficzną, znajdująca się w Muzeum.

Witrażyk w formie drzewka

Warsztat dla dzieci

Dzieci zapoznają się ze stałą ekspozycją szkła , dowiedzą się co to jest witraż a następnie z kolorowych bibułek stworzą na przygotowanej wcześniej formie drzewka barwną kompozycję.

Cena każdego warsztatu: 10 zł od osoby w tym wstęp do Muzeum oraz oprowadzanie po Muzeum (zależnie od tematyki i charakteru warsztatu).

Przy rezerwacji grupy prosimy o wcześniejszy  kontakt meilowy lub telefoniczny.oswiata@muzeumkarkonoskie.pl,  promocja@muzeumkarkonoskie.pl, tel:  75 752 34 65