Logo Muzeum Karkonoskiego
IMMA Logo

Godziny otwarcia
wt.-nd. 9:00-17:00 

Warsztaty towarzyszące wystawie “Historia Piernikarskiego Rzemiosła”

Wystawie “Historia Piernikarskiego Rzemiosła” towarzyszą warsztaty wypieku oraz zdobienia pierników.

W poniższej fotorelacji oraz prasowej relacji serwisu Jelonka.com (w linku), prezentujemy warsztaty pieczenie pierników wyciskanych z drewnianych form figuralnych, dla uczniów szkół podstawowych, które poprowadziła Pani Karolina Klimek – twórczyni Piernikarni Śląskiej w Niemczy.

Warsztaty dedykowane grupom zorganizowanym, cieszą się ogromnym zainteresowaniem szkół i przedszkoli, w związku z zarezerwowanymi terminami, lista zapisów jest już zamknięta.
Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin oraz osób indywidualnych – 10 grudnia zostaną zorganizowane przedświąteczne rodzinne warsztaty piernikarskie, w których udział będzie mógł wziąć każdy chętny.

O szczegółach otwartych warsztatów rodzinnych, będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Warsztaty towarzyszą wystawie „Historia piernikarskiego rzemiosła”, która jest efektem realizacji przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze projektu o tym samym tytule, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź.

Relacja w serwisie Jelonka.com:

https://www.jelonka.com/warsztaty-piernikarskie-w-muzeum-karkonoskim-110424

Fotogaleria Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze